A Hummer szóvivője azt nyilatkozta, hogy teljes mértékben meg voltak elégedve a kínai cég ajánlatával, és kiemelte, hogy a privát kézben lévő ázsiai vállalat minden egyes kritériumnak megfelelt. Az előzetes megállapodás szerint a Hummer gépjárműveket - egyelőre - továbbra is az Egyesült Államokban gyártják, az értékesítésért pedig a Sichuan Tengzhong felel szerte a világon. Az ázsiai vállalat tervei között szerepel a hírhedten környezetszennyező autótípus károsanyag-kibocsátásának csökkentése is.
Barack Obama örömmel fogadta a hírt, hiszen az ügylettel 3 ezer amerikainak maradhat meg az állása, és tovább működhet a két Hummer gyár, illetve a több mint száz értékesítő. Az elnök ugyanakkor hozzátette, hogy a - GM-et gyakorlatilag államosító - kormány semmilyen szerepet nem vállalt az ügylet lebonyolításában, és - mint mondta - ez is bizonyítja, hogy az állam nem szól bele a vállalat mindennapi döntéseibe.
Kérdéses, hogy mit szólnak mindehhez a népszerű terepjáró tulajdonosai. Az Irakban és Afganisztánban is használt katonai Humvee-ről mintázott Hummer ugyanis sok amerikai számára a hazafiságot jelképezi.
A kilencvenes években felvásárolt Hummer mellett a General Motors több más márkától is megválik, így többek között az Opel, a Saab, és a Saturn eladása után csupán a Cadillac, a Chevrolet, a Buick, valamint a GMC marad a karcsúsított GM kezében.
http://kitekinto.hu/amerika/2009/06/05/peking_is_bevasarolt_kinai_lesz_a_hummer
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése